HAVUZ KONTROL PANOLARI

İnsanlar havuza girmeden önce içinde bulunacakları suyun bazı özelliklerini bilmek isterler. Ortamın sıcaklığı, suyun sıcaklığı, PH seviyesi, içerdiği klor oranı gibi… Bu tür özellikler insan sağlığını doğrudan etkiledikleri için herkes tarafından dikkate alınır. Bu yüzden son dönemlerde havuz bilgi panolarının kullanımı oldukça artmıştır.

Spor salonlarında, olimpik ya da yarı olimpik havuzlarda, oteller ya da tatil köylerindeki havuzlarda kullanımı git gide artan havuz panolarına ortamın ve suyun sıcaklığı otomatik olarak ölçülüp panoya yansıtılırken, suyun PH seviyesi ve klor oranı manuel olarak bilgisayar üzerinden veri girişi ile panoya yansıtılır. 220V besleme gerilimi ile çalışan havuz panoları sıcaklık ölçümlerini su için havuza yerleştirilen bir sensör ile, dış ortam için de panonun üzerinde bulunan bir sensör ile gerçekleştir.

İçerdiği kayar yazı programı sayesinde anlık duyurular yapmanıza da imkan sağlayan bu sistem dış ortam kullanımı için de uygundur. Bunların ışığında havuzların kullanıcıları da havuz ortamı ve su hakkında bilmeleri gereken her şeyi bildikleri için havuzu kullanırken kendilerini daha güvende hissederler.